Vestuvių žiedai: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Vestuvių žiedai

Per gyvenimą, ypatingai moterys, pakeičia ne vieną dešimtį žiedų – žiedas yra papuošalas, garderobo dalis, todėl išsirenkamas lengvai ir pakankamai greitai. Visai kita situacija – išsirinkti vestuvinius žiedus.

Vestuviniai žiedai ne šiaip gražūs ir paprastai brangūs papuošalai. Tai – mitologines šaknis turintys, neblėstančios meilės ir ištikimybės simboliai. Vestuviniai žiedai skirti mažiausiai 50 metų, t.y. iki Auksinių vestuvių, kuomet atnaujinami įžadai ir dažnai vestuviniai žiedai. Taigi, kiekvienas pažadėdamas susieti gyvenimą su mylimuoju tikimės, jog vestuviniai žiedai tarnaus ilgai, išliks gražūs ir mieli širdžiai.

Vestuvių žiedai: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Pirmiausia, itin svarbu, kad žiedai būtų kokybiški: iš gero metalo, lygūs, jei puošti brangakmeniais, kad šie neiškristų.

Tauriojo metalo žiedas privalo turėti prabą. Praba nurodo, koks lydinys naudojamas juvelyriniam papuošalui. Sidabras dažniausiai būna 800, 830, 925 prabos. Auksas 375, 500, 585, 750, 800, 900, 999,99 prabos. Platinos praba gali būti 950.

Įprasta prabą įspausti vidinėje papuošalo pusėje, tačiau, jei gamintojas baiminasi, kad praba gali sudarkyti išorinę žiedo pusę, praba dedama ant plombos.

Auksiniai vestuvių žiedai

Ketinate savo pirštus puošti balto arba raudono aukso žiedais? Turite žinoti, jog tokie žiedai yra lydiniai (geltonas auksas maišomas su lydmetaliu) arba padengti rodžiu. Anot juvelyrų, gražiau atrodo ir mažiau braižosi auksiniai vestuviniai žiedai, dengti tam tikra spalva. Minusas toks, jog po trejetą ketvertą metų tokius žiedus reikia atnaujinti, kadangi nusitrina rodis.

Paskutinius metu populiarūs vestuviniai žiedai iš volframo. Teigiama, jog jie nesibraižo, nekeičia formos ir yra net 10 kartų tvirtesni už auksą.

Renkantis vestuvinius žiedus, būtina patikrinti jų lygumą, tai ypač paprasta, jei žiedas yra absoliučiai lygus, tačiau kiek sudėtingiau, jei žiedo dizainas gruoblėtas, kraštai su bangelėmis ir pan.

Kaip išsirinkti vestuvinius žiedus

Taigi, jums patinkančius vestuvinius žiedus padėkite ant lygaus paviršiau ir įdėmiai apžiūrėkite iš visų pusių, tada juos pastatykite ir vėl padarykite tą patį. Tiek iš šonų, tiek iš viršaus žiedai turi būti lygūs, tiesūs, vienodo platumo. Tas pats galioja ir žiedų kraštams, kraštai turėtų būti idealiai lygūs, be bangelių.

Vestuviniai žiedai su brangakmeniais

vestuviniai ziedai su deimantaisDaugeliui galvos skausmą keliantis klausimas, ar pasirinkus vestuvinius žiedus su brangiaisiais akmenimis, šie neiškris? Deja, taip gali nutikti, jei deimantas bus „įstatytas“ nekokybiškai, netinkamai. Profesionalūs juvelyrai teigia, kad juvelyrinis gaminys nieko vertas, jeigu brangusis akmuo į metalą yra „įspaudžiamas“, įklijuojamas. Taip įtaisyti akmenys greičiau iškrenta, be to yra paslepiamas jų tikrasis grožis.

Kad ir koks mažutis būti brangakmenis, jis privalo būti įsodintas į jį prilaikantį apsodą. Paprastai akmuo prilaikomas keturiose vietose.

Jei negalite atplėšti akių nuo vestuvinių žiedų su deimantais, būtinai prieš pirkdami juos patikrinkite, ar jie tvirtai įstatyti: pajudinkite, pakrapštykite, pastumdykite akmenukus.

Brangūs akmenys sertifikuojami, jie turi turėti etiketes.

Vestuvinių žiedų rinkimosi patarimai

Dar keletas svarbesnių patarimų. Jei abejojate, kokios spalvos žiedą rinktis, turėkite omenyje, kad auksas tinka tamsesnės odos žmonėms, o sidabras, baltas auksas, platina – šviesiaodžiams. Tarpinis variantas – vestuviniai žiedai su abiejų spalvų metalais. Pavyzdžiui, platinos žiedas su aukso juostele.

Teisingai įvertinkite savo plaštakos ir žiedo dydį. Masyvus žiedas prastai žiūrėsis ant smulkutės rankos, o siauras žiedukas netiks stambiai plaštakai. Paprastai platus žiedas vizualiai pirštus trumpina, jeigu pirštai yra trumpi, geriau plataus žiedo atsisakyti.

Štai tiek mes pateikiame jums svarbiausių patarimų, kaip išsirinkti vestuvinius žiedus. Tikimės, jog jie pagelbės renkantis tuos vienintelius. Atminkite, jog didžiausia žiedų vertė ne piniginė, ne estetinė, o simbolinė!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.