Vestuvių fotografai – kaip pasirinkti

Vestuvių fotografai – kaip pasirinkti

Vestuvių planuotojos juokauja, kad vestuvių fotografo pasirinkimas – tai kaip lošimas ruletėje, nes nežinai ar laimėsi, ar praloši. Galima išsirinkti patikimą ir gerą vestuvių fotografą, jeigu ieškoma kryptingai ir žinoma ko norima iš fotografo paslaugų.

Vestuvių fotografas ir jo pasirinkimas.

1. Skirkite laiko vestuvių fotografo paieškai. Užsakyti žiedlapius vestuvėms, nusipirkti vestuvinių dekoracijų ir reikmenų žymiai paprasčiau negu išsirinkti vestuvių fotografą. Todėl norint be streso išsirinkti tinkamiausią ir priimtiniausią šventės fotografą turite tam skirti laiko. Prisiminkite, jog geri vestuvių fotografai gali būti užsakyti jau prieš pusę metų ar metus, todėl rekomenduojama fotografo paieškas pradėti vos tik ėmus planuoti vestuves.

2. Išsirinkite pageidaujamą vestuvių fotografavimo stilių. Pirmiausiai nuspręskite kokiam vestuvių fotografavimo stiliui teikiate pirmenybę, kokie Jūsų norai vestuvių fotografavimo atžvilgiu, o tuomet išsiaiškinkite ar vestuvių fotografas linkęs bendradarbiauti ir vykdyti Jūsų pageidavimus. Gal vestuvės bus įamžinamos kaip reportažas, o gal nuotraukų siužetas bus labiau režisuotas, o galbūt vestuvių fotografas siūlo kompromisą – šių fotografavimo stilių derinį?

3. Pasidomėkite fotografo patirtimi. Paklauskite kiek fotografas nufotografavo vestuvių, nes galbūt netyčia tariatės su visišku naujoku, kuris vos keletą kartų fotografavo vestuves. Tačiau jeigu fotografas teigia, jog vestuves įamžina jau dešimtmečiais, tai vėlgi vestuvių fotografavimas gali būti labai šabloniškas. Jeigu domitės ir norite šiuolaikiškų fotografijų, ieškokite vestuvių fotografo, kuris turi vestuvių fotografavimo patirtį ir domisi šiuolaikine vestuvine fotografija.

4. Susitikite su vestuvių fotografu. Kodėl? Nes susirašinėdami Jūs tiesiog nematote žmogaus, nežinote kaip jis bendrauja, elgiasi ir panašiai. Vestuvių dieną fotografas, norėdamas įamžinti visus vestuvinius įvykius, privalės būti visuomet šalia. Tai reiškia, jeigu jis bus nemalonus kaip žmogus Jums bus žymiai sunkiau atsipalaiduoti ir po to visa tai atsispindės nuotraukose.

5. Paklauskite apie naudojamą fotografavimo įrangą. Ar vestuvių fotografas naudoja mėgėjišką fotoaparatą ir objektyvus? Svarbu pasidomėti ar vestuvių fotografas naudojasi vienu fotoaparatu ar vestuvių dieną turi jų keletą. Kadangi niekas nėra apsaugotas nuo technikos gedimų, todėl svarbu, kad vestuviniai momentai būtų užfiksuoti ir pirmajam fotoaparatui netikėtai sugedus būtų galima tuojau pat fotografuoti su atsarginiu. Tačiau reikėtų atsiminti, jog geras nuotraukas fiksuoja ne fotoaparatas, o fotografas.

6. Išbandykite vestuvių fotografo sugebėjimus. Jūs galite prieš vestuves susitarti dėl mokamos ar nemokamos priešvestuvinės fotosesijos (Love story). Mokama ar nemokama priklauso nuo vestuvių fotografo pasiūlymų. Tačiau gaunate ne tik fotografavimo praktikos ir patarimų, susipažįstate labiau su vestuvių fotografu, tačiau matote ir rezultatą nuotraukose. Jeigu fotografas pasirodė labai nevykusiai – Jūs dar turite laiko išgelbėti savo vestuvines nuotraukas ir pasirinkti kitą vestuvių fotografą.

7. Išsiaiškinkite kokias nuotraukas ir paslaugas gausite. Kiek bus fotografuojama valandų? Nuotraukos bus atiduotos spausdintos ar skaitmeniniame variante. Ar reikės papildomai mokėti už transporto paslaugas (kurą)? Kada bus atiduodamos vestuvinės nuotraukos?

8. Rekomendacijos puikus dalykas patvirtinantis, kad vestuvių fotografas patikimas. Tačiau šiais laikais nereikėtų pasikliauti aklai rastais atsiliepimais internetiniuose forumuose ar svečių knygose, nes teko matyti nemažai sukčiaujančių vestuvių fotografų. Todėl jeigu norite pasikliauti rekomendacijomis, privalu jas patikrinti. Kiekvienas vestuvių fotografas gali duoti jį rekomendavusio kliento kontaktus.

9. Likus savaitei ar mažiau laiko iki numatytos vestuvių datos su vestuvių fotografu dar kartą aptarkite vestuvių planą. Patikslinkite laiką, priminkite kur bus važiuojama, kokie bus pagrindiniai įvykiai ir dienotvarkė. Pabrėžkite savo prioritetus, kad būtumėte užtikrinti, kad vieni kitus supratote tinkamai.

10. Teisiniai įsipareigojimai. Ar pasirašoma sutartis ar tai tiesiog žodiniai susitarimai? Žinoma, kad pasirašę vestuvių fotografavimo sutartį galėsite jaustis saugiau. Kadangi sutartis padeda teisiškai nustatyti šalių teises ir pareigas. Vestuvių fotografavimo sutartyje paprastai nurodoma fotografavimo valandų skaičius, kaina, leidimai dėl nuotraukų publikavimo ir t.t.

Vestuvių fotografo pasirinkimas