Ką daryti nusideginus

Ką daryti nusideginus?

Jei nusideginus žaizdelė nedidelė, rekomenduojama laikytis gydytojų ir vaistininkų rekomendacijų. Jei žaizda apima bent 1% kūno ploto (delno dydžio žaizda), būtinai pasirodykite medikams. NEDELSIANT kreiptis į medikus — jei nusiplikė kūdikis ar vaikas.

Nusideginus, oda dar kurį laiką lieka karšta. Tokiu atveju, paprastai siūloma pažeistą odos vietą atvėsinti ir uždėti švarų tvarstį. Atvėsinti odą galima po tekančia vėsaus vandens srove ir palaikius 20 – 30 minučių. Taip galima ne tik sumažinti nudegimo lygį, tačiau ir sumažinti skausmą.

Apsiplikius karštu skysčiu ar aliejumi per drabužius, jų negalima iš karto plėšti. Taip galima nuplėšti ir viršutinį odos sluoksnį. Pažeistą vietą laikykite po vėsaus vandens srove ir bandykite atsargiai atskirti drabužius nuo žaizdos, ir pagrindinė rekomendacija — skubiai kreipkitės į medikus.

Ką reikia daryti nudegus saulėje?

Pirmiausia — nesideginkite per ilgai. Pajutus pirmuosius nudegimo požymius išeikite iš paplūdimio į pavėsį. Pirmoji pagalba nudegus saulėje — kremai, turintys antiseptinių, minkštinančių savybių.

Kaip sumažinti skausmą ir išvengti pūslių (liaudiški metodai)

Kaip kalbėjo senovės medikas Paracelsas — nėra nė vieno daikto, kurio žmonės nebūtų naudoję gydydami nudegimus. Keletas liaudies patarimų Jums, kurie (gal būt) padės nudegus:

Vandens ir valgomosios sodos tirpalas. Tirpalo proporcijas nustatykite patys, pagal nudegimo dydį. Vanduo turėtų būti kūno temperatūros, sodos dėti kiek negaila (sveikata – brangiausias turtas). Nudegusią vietą laikyti tirpale bent 20 minučių.

Kitas, sakoma, kad efektyvus patarimas nudegus — alijošiaus sultys. Kaip žinia, alijošiaus sultys turi drėkinantį bei raminantį poveikį odai, o taip pat pasižymi ir vėsinančiomis savybėmis. Todėl, juo patepta oda bus vėsinama.

Suteikus pirmąją pagalbą nudegintai vietai, alijošiaus sultis sumaišykite su avižomis bei medumi. Jei yra galimybė, šią košelę atvėsinkite ir tepkite ant pažeistos vietos. Sakoma, jog tokia procedūra malšina skaudamos vietos karščiavimą, ramina odą. Alijošiaus bei avižų maistingos medžiagos turėtų padėti regeneruotis pažeistoms odos ląstelėms.

Nusideginus pirmiausia pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.