Indaplovės pasirinkimas – meistro patarimai

Indaplovės pasirinkimas

Indaplovės – tai virtuvinis prietaisas, kurio kiekvienuose namuose nėra, tačiau jį turintys sutinka su naudingumu bei laiko sutaupymu. Indaplovių būna kelių rūšių. Tai pastatomos laisvai, įmontuojamos ir įmontuojamos iš dalies.

Pirmiausia – apie laisvai statomas. Šis pasirinkimas geriausias tuomet, kai virtuvė jau įrengta, o naujam išplanavimui nėra laiko, noro ar pinigų. Šio sprendimo pliusas – mažesnės išlaidos. Žinoma, svarbu ir tai, jog nereikia perstatinėti baldų. Vis dėlto nauja indaplovė gali „neįsipaišyti“ į interjerą, be to, toks neįmontuojamas prietaisas dažniausiai pasižymi mažesniu funkcijų asortimentu nei integruojamos konkurentės.

Štai įmontuojamos indaplovės gali būti „įlietos“ į bendrą interjerą. Kai kurie žmonės jas tiesiog pastato virtuvinėje spintelėje. Aišku, tokie prietaisai kainuoja daugiau, o pasirinkimas reikalauja gero pamąstymo – vėliau indaplovės keitimas nėra paprastas.

Indaplovės pasirinkimas – meistro patarimai

Na, o ką reikėtų žinoti apie tarpinį variantą – iš dalies įmontuojamas indaploves? Šios irgi gali būti statomos spintelėje (arba tarp spintelių). Pagrindinis skirtumas nuo pilnai integruotos – funkcijų mygtukai nepaslėpti.

Ne mažiau svarbus ir indaplovių dydis bei tūris. Standartiškai indaplovės viduje gali tilpti maždaug 6-15 indų. Suprantama, jog renkamasi pagal šeimos dydį, pagal valgymo namuose intensyvumą bei svečių dažnumą. Indaplovių plotis paprastai siekia nuo 45 iki 60 cm. Pastarosios (60 cm) populiaresnės. Žinoma, viską lemia erdvės kiekis virtuvės patalpoje.

Plovimo klasė – taip pat reikšmingas kriterijus, pagal kurį sprendžiama, kaip švariai indai išplaunami. Klasės skirstomos pagal raides. Aukščiausia yra A, o žemiausia – G klasė. Ta pati tendencija galioja ir džiovinimui. Šiaip ar taip visuomet rekomenduojama žvalgytis į aukštesnės klasės indų plovimo prietaisą.

Besirenkant indaplovę neretai kai kurie aspektai tiesiog pamirštami, nekreipiama į juos dėmesio. O vis dėlto reikėtų. Kad ir triukšmo lygis. Šis kriterijus yra reikšmingas, o svarbiausias tada, kai virtuvė ir svetainė (ar koks kitas kambarys) yra sujungti. Jei sienos plonos, triukšminga indaplovė gali pažadinti miegantį vaiką. Taigi, reikia atkreipti dėmesį į mažesniu triukšmo lygiu pasižyminčias indaploves.

Tai tik keletas patarimų, tačiau atkreipiant į juos dėmesį indaplovės pasirinkimas turėtų tapti paprastesnis ir malonesnis, kadangi nebus jaučiamasi visiškai „žaliai“.