Garažo vartai – pasirinkimas ir kaina

Garažo vartai

Veikiausiai sutiksite, jog įrenginėdami namus, neretai kreipiame dėmesį ir į tai, kokias duris renkamės. Juk tinkamos durys užtikrina jūsų artimųjų bei turto saugumą. Tačiau svarbios ne tik pagrindinės namų durys, bet ir kitų patalpų apsauga, todėl vis aktualesnė garažo vartai kaina. Nuo ko ji priklauso ir kaip apskritai išsirinkti kokybiškus garažo vartus – šią informaciją rasite straipsnyje.

Garažo vartai – pagrindinės  funkcijos

Garažo vartai jau seniai yra tapę kone neatsiejamu gyvenamųjų namų priedu. Akivaizdu, jog šis statinys itin svarbus: senesnių namų ir garažų šeimininkai neretai, atnaujindami namus, nusprendžia keisti ir garažo vartus, o įrenginėjantys naujus būstus, nepraleidžia progos įkurti ir patogų garažą.

Žinoma, viena iš tokio atsinaujinimo priežasčių – estetinis grožis: juk norime, kad mūsų namai būtų gražūs, tad nepraleidžiame progos jų atnaujinti, tuomet kodėl kitaip turėtų būti su garažu? Be to, yra ir dar viena, kone svarbiausia garažo vartų funkcija – saugumo užtikrinimas. Juk visi stengiamės apsaugoti savo turtą nuo plėšikų, galinčių įsilaužti į namus ar garažą bei padaryti nuostolių.

Kad to išvengtumėte, privalote ne tik įsirengti kokybišką signalizaciją, bet ir pasirūpinti konstrukcijų tvirtumu, žymiai apsunkinančiu patekimą į garažą bei namus.

Garažo vartai – platus  pasirinkimas

Šiuo metu galima rinktis iš daugybės garažo vartų. Moderniausi garažo vartai derinami prie bendro namų dizaino sprendimo, architektūrinio pastatų, esančių šalia, stiliaus, elementų bei spalvinių gamų.

Vis labiau populiarėja ne tik patogumo, bet ir estetikos siekis, noras išsiskirti, todėl garažo vartai dažomi netradicinėmis spalvomis. Dėl įvairių stilistinių sprendimų nenukenčia nei saugumas, nei kliento kišenė – garažo vartaų kaina paprastai daugiau priklauso nuo to, iš kokių medžiagų jis padarytas.

Kalbant apie tai, kokius garažo vartus geriausia rinktis, nugali patogumo faktorius. Automatiniai pakeliami garažo vartai – puikus sprendimas, jei dažnai nebūnate namuose. Priežastis labai paprasta – dažnas lipimas iš automobilio atidaryti vartų, ypač žvarbiu oru, pavyzdžiui, žiemą, ilgainiui pradeda erzinti. Kaip tik todėl verta rinktis automatinius vartus. Tai bus ilgalaikė ir praktiška investicija, tarnausianti ir džiuginsianti ne vienerius metus.

Garažo vartai – kaina ir kokybė

Akivaizdu, jog garažo vartų kaina domina ne vieną, ketinantį įsirengti kokybišką garažo sistemą. Tai priklauso ne tik nuo vartų grožio, bet ir nuo to, kokias funkcijas jie atlieka ir iš kokių medžiagų yra pagaminti. Svarbus kainos ir kokybės santykis.

Tinkami garažo vartai visų pirma privalo būti patogūs ir užtikrinti garažo viduje esančių daiktų saugumą. Patogumas užtikrinamas automatizuojant vartus – pakeliamų vartų kaina gali būti kiek aukštesnė, nei įprastų, tačiau išsirinkus būtent automatizuotus vartus, pamiršite erzinantį lipimą iš automobilio, vos prireikus įvažiuoti į kiemą. Be to, parkuodami automobilį garaže, taip pat neturėsite iš jo išlipti – patogiai įvažiuosite į garažo vidų, vos tik bus pakelti vartai.

Jei norite sutaupyti, esama ir skelbimų, kuriuose siūlomi naudoti pakeliami vartai. Žinoma, tai gali būti toks pat puikus variantas. Tereikia nuodugniai apžiūrėti, kad naudoti garažo vartai tarnautų tiek pat, kiek visiškai nauji. Pirmiausia, patikrinkite, ar vartų automatika vis dar veikia. Taip pat įdėmiai apžiūrėkite, iš kokios medžiagos pagaminti vartai – svarbiausia jų tvirtumas, nes kaip tik jis užtikrins, jog į jūsų garažą neįsilaužtų vagys.

Rinkdamiesi naujus ar naudotus garažo vartus, visų pirma įsitikinkite, kad garažo vartai kaina ir kokybė yra nepriekaištinga – tik taip išvengsite nuostolių ir apsaugosite savo turtą.