Darbo skelbimai – pagalba ieškantiems darbo

Skelbimai – ieškantiems darbo

Jeigu pastaruoju metu ieškojote kokio nors darbo, tikrai žinote, kaip standartiškai atrodo darbo skelbimai. Sakoma, kad geriausią darbą galima gauti per pažįstamus, bet tai yra ne tiesa. Taip tikima, nes galvojama, kad tik tada gali kas nors tau sąžiningai pasakyti, ar ten geras darbas, ar valdžia gera, ar ten gerai su tavimi elgtųsi. O darbo skelbimai to tiesiogiai nepasako, tačiau, jeigu mokate skaityti tarp eilučių, tai labai greitai ir lengvai susigaudysite ir tarp darbo skelbimų bei suprasite, kaip ten kas yra.

Tačiau pirmiausiai jūs turite būti reikliu darbuotoju. Reikliu pačiam sau ir būsimiems darbdaviams. Tada galėsite sąžiningai nuspėti, ar norėtumėte ir ar galėtumėte dirbti tam tikrame darbe. Tad ką sako kai kurie dalykai apie darbą, ką darbo skelbimai internete išduoda apie būsimą poziciją?

Atlyginimo apibūdinimas darbo skelbime

Įmonės dėl įvairių priežasčių gali nenorėti nurodyti tikslaus atlyginimo. Tai, kad jis nenurodytas, nereiškia, kad jis mažas. Gali būti, kad dėl rinkos konkurencijos nesinori nurodyti tikslių skaičių. Gali būti, kad tas atlyginimas nebus parašytas ir dėl to, kad skirtingam žmogui su skirtingomis kompetencijomis ir kitaip mokėtų – tai derybų klausimas. Tačiau visada iš to, kaip darbo skelbimai (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, visoje Lietuvoje) yra aprašomi, galite nuspręsti, ar viskas gerai su tuo atlyginimu.

Tarkime, šiuo metu net keli darbo skelbimai Klaipedoje rašo, kad jie gali pasiūlyti „laiku mokamą atlyginimą ir visas socialines garantijas“. Tai visada kelia įtarimą, jog laiku mokamas atlyginimas atrodo vertas atsidurti skelbime. Ar tai reiškia, kad čia didelis privalumas? Gal yra kažkokių kitokių savaime suprantamų dalykų, kurių įmonė suteikti negali, tad bent jau šį akivaizdų mini kaip svarbų?

Įvardinamas ieškomo darbo pobūdis

Visada pagalvokite apie tai, kokį darbą dirbsite. Kaip tiksliai nurodytos pareigos. Tai svarbu, nes taip galėsite suprasti, ar galite iš tiesų dirbti tokį darbą, ar čia verčiau būtų kitam žmogui prikišti nagus.

Skelbime žadamos darbo perspektyvos

Visada atkreipkite dėmesį, ką jums žada. Ar tik smagų kolektyvą, ar dar ir normalias karjeros galimybes. Ar tik linksmus „žmogeliukus“ aplink, ar ir įdomų darbą.

Kalbėjimo maniera

Net jeigu atrodo, kad darbo skelbimai turi jums palankią informaciją, dar jums reikia išmokti interpretuoti kalbėjimo manierą, kuria parašytas tas tekstas. Taip, tikriausiai tekstą rašė ne įmonės direktorius, nuo kurio priklauso ir visa darbo atmosfera, tačiau jis sutiko, kad toks skelbimas būtų publikuojamas. Jeigu jis negalvojo, kad tai yra geras sprendimas, tai ir nebūtų leidęs, kad tokie darbo skelbimai internete atsidurtų. Vadinasi, darbo skelbimai (Kaune, Vilniuje ar bet kur kitur), jų užrašymo stilistika, gali šį tą sakyti apie būsimą darbą.

Pavyzdžiui, kartais darbo skelbimas gali atrodyti kaip kažkoks pokštas su labai lėkštu humoro jausmu. Tai rodys, kad jūsų galbūt būsima darbo aplinka būtų tokia, kurioje jūs negalėtumėte labai gerai jaustis, nes vyrautų neva šauni nuotaika, kurioje jaustumėtės nemaloniai. Juk visi esame buvę tuose prastuose vakarėliuose, kur visiems neva labai linksma ir juokinga, tačiau iš tiesų jūs sukandęs dantis galvojate – iš ko gi čia visi juokiasi?

Taigi, jeigu skelbime atsiskleidžia, kad jis parašytas taip, tarsi nenorėtumėte bendrauti su žmogumi, tai rašiusiu, tai gerai pagalvokite, ar ten verta siųsti savo CV. Gal tikrai patektumėte į tokią aplinką, kurioje visai nenorėtumėte dirbti.