You are here

Kodėl atsiranda spuogai ir kaip juos gydyti namų sąlygomis?

Puslapis 1 iš 3

Spuogai neretai tampa vienu didžiausiu paauglių siaubu tačiau spuogai gali atsirasti praktiškai bet kokio amžiaus žmogui. Kažkuriuo gyvenimo etapu jų turime kiekvienas. Kartais pasirodo tik vienas kitas spuogelis ir po kelių dienų išnyksta tačiau kai kuriais atvejais spuogų gydymas tampa tikru iššūkiu. Vis dėlto veiksmingų priemonių spuogams naikinti šiai dienai pasirinkimas didelis tad visuomet yra galimybė atrasti tinkamiausią sprendimą.

Kodėl atsiranda spuogai?

Spuogai – tai plauko maišelio ir riebalinės liaukos uždegimas kuris gali pasireikšti pūlinukais mazgeliais opelėmis ar cistomis. Spuogai gali atsirasti ne tik ant veido bet ir ant nugaros pečių ir krūtinės. Dažniausiai spuogų atsiranda dėl hormonų apytakos sutrikimų tačiau taip pat jų gali atsirasti dėl riebalinių liaukų funkcijos sutrikimo ar dėl bakterijų poveikio. Nors ilgai buvo manoma kad spuogų atsiradimą lemia mityba tačiau naujausi tyrimai parodė kad mityba tam neturi jokios įtakos.

Spuogų rūšys

Spuogai gali būti kelių rūšių: jos gali būti susijusios viena su kita ir taip pat gali pereiti iš vienos rūšies į kitą.

Komedoniniai spuogai – tai balti mazgeliai kurie gali būti atviri arba uždari. Atviri spuogai sudaryti iš suragėjusių ląstelių bakterijų ir riebalų o uždari – iš suragėjusių epidermio ląstelių.

Papulės – tai mazgeliai ir pūlinukai susiformavę iš uždegimo apimtų komedoninių spuogų. Papulės gali išopėti pasidengti šašais.

Konglobatiniai spuogai – tai atsiradę mazgeliai ir cistos. Konglobatiniai spuogai yra linkę susilieti ir išopėti neretai palieka randus.

1
2
3
Kitas
Pabaiga

Rating:

( 0 Rating )

Kategorija: