You are here

Kodėl atsiranda pleiskanos ir kaip jas išnaikinti?

Puslapis 1 iš 2

Pleiskanos – tai odos raginio sluoksnio plokštelės kurios atsiskiria ir nubyra smulkiomis dalelėmis. Pleiskanos gali būti pastebimos ne tik ant galvos odos plaukų bet taip pat gali pabirti ir ant drabužių kas tikrai nesuteikia estetinio vaizdo. Odos pleiskanojimas gali pasireikšti labai įvairiai: gali būti pastebimos sausos smulkios pleiskanos ant galvos odos susidaryti šašai plaukai gali būti sausi ir ploni arba atvirkščiai – riebūs ir sulipę. Priežasčių kodėl atsiranda odos pleiskanojimas gali būti tikrai daug tad svarbu nustatyti pleiskanų atsiradimo priežastis ir jas pašalinti.

Dažniausios pleiskanų atsiradimo priežastys

Dažnai pleiskanojimo priežastimi tampa sausa oda. Gali pleiskanoti ne tik galvos oda bet taip pat ir alkūnės ar kitos kūno vietos. Oda išsausėja dėl netinkamų priemonių naudojimo kieto vandens temperatūros svyravimų. Šaltuoju metų laiku kada prasideda šildymo sezonas oda neretai tampa sausesnė.

Seborėjinis dermatitas taip pat gali būti pleiskanojimo priežastis. Tai – uždegiminė odos liga kuri pažeidžia tas sritis kuriose gausu riebalinių liaukų. Šiai ligai būdingas itin gausus pleiskanojimas spėjama kad tai sukelia padidėjęs riebalinių liaukų aktyvumas.

Atopinis dermatitas paprastai pasireiškia stipriu niežėjimu atsiranda odos pažeidimai ant kūno bei galvos odos.

Kontaktinis dermatitas gali pasireikšti panaudojus tam tikrų plaukų priežiūros priemonių kurios sudirgina galvos odą. Pleiskanojimas gali netrukus išnykti jei nutraukiamas šių priemonių naudojimas.

Žvynelinė pažeidžia įvairias kūno vietas taip pat ir galvos odą. Žvynelinei būdingos aiškių ribų plokštelės kurios paprastai būna rausvos spalvos jų paviršius padengtas nedidelėmis pleiskanomis.

Stresas – tai dar viena galima odos pleiskanojimo priežastis. Žmogui patiriant stresą išsiskiria didesnis kortizolio kiekis kuris skatina riebalų liaukų veiklą. Oda gali tapti riebesnė ir tai neretai lemia pleiskanų atsiradimą.

Jei galva plaunama pernelyg retai ar pernelyg dažnai gali atsirasti pleiskanų. Jei plaukai plaunami kasdien gali išsausėti galvos oda o per retai plaunant galvą nepasišalina odos paviršiuje esantys riebalai ir negyvos ląstelės. Plaukus vertėtų pakankamai dažnai šukuoti nes tai padės pašalinti žuvusias odos ląsteles.

Kaip išnaikinti pleiskanas?

Bandant atsikratyti pleiskanų rekomenduojama vengti aštraus ir riebaus maisto saldumynų ir alkoholio. Jei maitinsitės sveikai kova su pleiskanomis bus paprastesnė.

Išnaikinti pleiskanas gali padėti alaus mielių ekstraktas nes jame gausu B grupės vitaminų aminorūgščių ir proteinų. Alaus mielių ekstraktas efektyviai padeda atstatyti pažeistą odos paviršių saugo nuo uždegimų.

Saują džiovintos asiūklių žolės užpilkite 3 litrais vandens. 30 minučių virkite ant silpnos ugnies nukoškite ir atvėsinkite. Šiuo nuoviru kasdien skalaukite galvą.

Dilgėlių lapuose gausu vitaminų B C ir K mineralinių medžiagų ir karotino. Šios medžiagos stiprina plaukų šaknis ir gerina kraujotaką todėl esant pleiskanojimui rekomenduojama naudoti dilgėlių lapų nuovirą. Taip pat jis gali pagelbėti ir kovojant su plaukų slinkimu.

Alijošiaus ekstraktas stiprina epitelio audinį todėl puikiai tinka kovojant su pleiskanomis. Galite rinktis plaukų priežiūros priemones su alijošiumi – tai gali padėti išnaikinti pleiskanas.

Du kiaušinius sumaišykite su 50 ml negazuoto mineralinio vandens su 15 ml acto ir citrinos sulčių. Gerai išmaišykite ir įtrinkite į galvos odą. Išplaukite drungnu vandeniu.

Tris valgomuosius šaukštus čiobrelių užpilkite 3-4 stiklinėmis vandens. Pusvalandį pavirkite ant silpnos ugnies ir nukoškite. Švariai išplautus plaukus skalaukite šiuo nuoviru.

Į ąžuolo žievės nuovirą įdėkite kelis šaukštelius medaus gerai išmaišykite. Įtrinkite į galvos odą po valandos nuskalaukite.

Pirmiausia visada rekomenduojama išbandyti natūralias priemones o tuomet jei jos nebus veiksmingos tinkamų priemonių ieškokite vaistinėse. Jei kova su pleiskanomis trunka pernelyg ilgai nedelskite ir kreipkitės į gydytoją dermatologą – tikėtina kad pleiskanojimą sukelia odos liga.

1
2
Kitas
Pabaiga

Rating:

( 0 Rating )

Kategorija: